Dlaczego My?

SZUKASZ GOTOWEGO WZORU UMOWY? WYKORZYSTAJ TEN CZAS LEPIEJ!8 na 10 umów, które dostaję do weryfikacji są błędne. Powód? Ludzie tworzą je sami na podstawie gotowych wzorów dostępnych w Internecie. Są rozczarowani, gdy okazuje się, że ich czas poszedł na marne, a pobrana umowa nie spełnia ich oczekiwań.

Pisanie umowy jest jak naprawianie samochodu czy budowanie domu
Wyobraź sobie, że musisz zbudować dom. Co robisz? Szukasz budowlańca. Dlaczego? Bo on się na tym zna, a Ty nie. A nawet jeśli Ty coś na ten temat wiesz, to budowlaniec na pewno wie lepiej, więcej i ma do tego niezbędne narzędzia.

Mógłbyś oczywiście wpisać w Google „jak zbudować dom”, ale intuicyjnie wyczuwasz, że to nie jest najlepszy pomysł. Zresztą sami fachowcy z tej branży ostrzegają, że zabawa w budowlańca - amatora może drogo kosztować. Nie tylko dlatego, że popełnisz jakiś administracyjny błąd, ale Twój "własnoręcznie" zbudowany dom może się po prostu zawalić.

Wiesz co chcę przez to powiedzieć, prawda? Wiesz doskonale. Ale jeszcze próbujesz bronić się przed tą wiedzą, posądzając nas o nachalną reklamę naszych usług. Pomogę Ci:

tak, zarabiamy na pisaniu umów,

tak, możemy napisać umowę dla Ciebie,

tak, to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojej kieszeni.

Nie stosujmy reklamy podprogowej. Nie piszemy tych słów po to, by wyciągnąć od Ciebie ciężko zarobione pieniądze. Nie pisz umowy na własną rękę, tak samo jak nie zaczynaj budowy domu na własna rękę.

Korzystając ze wzorów, tracisz nie tylko swój czas…
Samodzielna budowa domu prędzej czy później skończy się kosztownym zejściem na ziemię, dosłownie i w przenośni. Wiele osób, które do nas trafiają przekonały się na własnej skórze, że taniej, a przede wszystkim bezpieczniej jest napisać umowę z naszą pomocą, niż latami odwiedzać sądy dochodząc swoich praw. Wszystkie te osoby poświęciły swój czas tylko po to, by ostatecznie skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Pisząc samodzielnie umowę według wzoru z Internetu i tak prędzej czy później skończysz u prawnika. Chwała Ci, gdy wyślesz nam taką umowę do sprawdzenia. Przewiduję jednak, że napiszesz dopiero wtedy, gdy wpakujesz się w poważne kłopoty. A wtedy stracisz nie tylko czas, ale również pieniądze. Pamiętaj, że jeżeli nawet wygrasz w sądzie, możesz stracić miesiące a nawet lata na udowadnianie swoich racji. A w przypadku gotowych wzorów umów z Internetu wygrana w sądzie wcale nie jest taka oczywista.

Wzory umów grzeszą standardowością
Od razu chcielibyśmy sprostować - to nie jest tak, że wzory umów są z gruntu złe. Wręcz przeciwnie – one są często bardzo dobrze napisane. Ale to wciąż są tylko wzory. Standardy. A przecież Twoja sprawa nie zawsze jest standardowa. Twoja sprawa wymaga indywidualnego pochylenia się nad nad nią. Nasza podstawowa zasada brzmi – wychodź ponad standardy. Tobie też ją polecam.

Gotowe wzory umów nie odpowiadają Twoim potrzebom. I Ty to wiesz, tylko mówisz sobie, że to przecież bez znaczenia. Co tam umowa, niech będzie byle jaka. To błąd, bo tylko umowa napisana specjalnie pod dany stan faktyczny zapewnia Tobie bezpieczeństwo, poczucie komfortu i spokój.

Prosimy Cię, nie podpisuj umów, które nie odpowiadają rzeczywistym warunkom współpracy. Nie strzelaj sobie sam w kolano. Twoja umowa to Twoje zabezpieczenie. Nie chcesz chyba zaliczyć kosztownej wpadki?

Przestań żyć w błogiej nieświadomości

Jeżeli od piętnastu lat korzystasz z gotowych wzorów umów z Internetu i do tej pory nie popadłeś w żadne kłopoty to żyjesz w naprawdę błogiej nieświadomości. Takich klientów nie zdających sobie kompletnie sprawy z tego co robią jest mnóstwo. Błoga nieświadomość kończy się w chwili gdy do Twoich drzwi zapuka skarbówka, gdy dostaniesz nakaz zapłaty opiewający na zawrotną sumę lub gdy nie odzyskasz swoich pieniędzy, chociaż ewidentnie racja stoi po Twojej stronie. Tak w 99,9% kończy się nieumiejętne korzystanie z gotowych wzorów umów z Internetu. Chcesz liczyć na to, że zostaniesz w grupie tych 0,1% szczęśliwców?
Wzór umowy wcale nie jest darmowy
Pisanie umowy według gotowego wzoru tak naprawdę wcale nie jest darmowe. Czas to pieniądz, czyż nie? Pomyśl, ile wartościowych rzeczy mógłbyś zrobić w czasie, gdy wypełniasz gotowca swoimi danymi, uzupełniasz go o kolejne klauzule na zasadzie „kopiuj-wklej”, a końcowy efekt i tak jest marny.

Szanujesz i cenisz swój czas? To przestań korzystać z gotowców. Wiem, że mógłbyś wykorzystać ten czas o wiele lepiej! Pamiętasz o zbudowaniu domu? Prawnik to też taki budowlaniec, tyle że pracuje za pomocą innych narzędzi.

© Copyright 2021 - Created by webmaster Imiołek Kamil

Created with Mobirise website creator